Ahoj neregistrovaný,

vítej v centru komunity FPScore. Budeme rádi, když se k nám připojíš a napíšeš nám názory a postřehy na tuto českou hru!

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Historie FPScore
PříspěvekNapsal: sob 28. lis 2009 18:59:36 
Shrnutí historie FPScore
Není to zase tak dlouho, kdy napalm vydal první díl svého video-blogu.Co se mě týče narazil jsem na FPScore úplnou náhodou . Již delší dobu se zajímám o pražské metro . Při vyhledávání na seznam.cz mě bodla do očí stránka s názvem ,,Fpscore by napalm‘‘ či nějak tak.I v tomto náhledu bylo vidět že jde o jakousi hru z prostředí metra . Bohužel v té době byl projekt pouze ve vývoji . Asi tak po půl roce jsem opět hledal metro a našlo to samozřejmě i FPScore, netrvalo dlouho a první beta projektu FPScore „ležela“ na mém harddisku . Zde jsem se postupně seznamoval s veterány co jsou s FPScore dodnes, ale i s těmi co projekt opustili . „Nečekaně“ první člověk, kterého si nelze nevšimnout byl „Jachym.Bambuch“ dnes „Speedy21“.Jeho chování nebylo nikdy zdvořilé, ale mě jako začátečníka s projektem seznámil dokonale . Dále jsem poznával lidi jako jsou: ,,Adam.Bambuch (Speedyho starší bratr),smile,crazyl,samovrah,marmelada a napalm“ . Chování těchto lidí vůči mě bylo již zdvořilejší . Já k FPScore přišel v podstatě na přelomu Bety 1 a Bety 2.Kdy už se kolem této hry začala tvořit dosti velká komunita . Někdy v této době se na povrch dostává první „fun“ mapa pro FPScore nesoucí jméno „Blázinec“ od Samovraha . Po čase, kdy jsem se seznámil s lidmi jako Whispere a tAz, nastala doba podzimní,tudíž „hurá na invex“ .Této době říkám zlatá éra FPScore . Zde komunita zesilovala a všichni si byli rovni (krom napalma).Byly to časy typu:

„Jachym.Bambuch:Nestrilet!!“
„Jachym.Bambuch zabil hráče LiNeR.“

Komunita po čase hraní se Speedym přestala doufat v jeho duševní zdraví, ale i přes tyto nedostatky byla sranda.FPScore jsem bral spíše něco jako komunikátor, zašel jsem tam pokecat, tehdy nešlo o nějaké statistiky, lidi si proste přišli pohodově zahrát .Tuto dobu mám též rád z důvodu že metro přestalo být tolik důležité a lidé se orientovali spíše na „mil“ (radar) . Já se dal na mapování, nikdy jsem se nepovažoval ani za dobrého, ani ze průměrného.Třebaže jsem se snažil,většinou mé mapy dopadly buď tragicky, nebo častěji ani nedopadly . Tehdy se komunita začala dělit na „tvůrce“ a „konzumenty“ . Mezi tvůrci se ke slovu dostávali Whispere a Samovrah . Naopak u konzumentů tomu bylo tak že nejlépe hráli Speedy,Crazyl a Smiley.
Samozřejmě nesmím zapomenout zmínit legendární fpscore.phorum.cz , základna celého dění kolem fun scény FPScore, kterou spravoval Adam Bambuch.Komunita pořád rostla.Tato hra byla, zejména pro mě něco, jako místo, které se musí prozkoumat . Bylo zde spousta možností jak proniknout do popředí komunity. Pravda, na vrcholku sídlili Napalm a bratrové Bambuchovi, ale přece se ti lepší dostávali do podvědomí lépe. Web FPScore se přesunul ze zelené barvy do červené a začaly spekulace o třetí mapě. Přesně si nevzpomínám, ale byly v anketě Stoky, Žižkovský vysílač a Ruzyně. Nevím co vyhrálo, ale prostě byly zvoleny stoky (podle mě protože by Žižkovský vysílač a Ruzyně bylo něco nesplnitelného). Přelom nastal v době, kdy se nic nedělo, skončilo fpscore.phorum.cz, čímž se základní pilíř komunity zhroutil.Já začal hrát aktivně Lineage ][ a FPScore šlo stranou, komunita chátrala a když se na serveru objevil 1člověk byly „vánoce“. Napalm „z posledních sil“ vydal FPScore Metro, kterou považuje za Finální verzi.Komunita se začala znovu shlukovat, ale už to nebylo ono, úroveň hraní nedosahovala takových hodnot, jako za „zlaté éry“ . V této době se na výsluní dostal Whispere, evidentně byl napalmovi sympatický, nebo je to tak skvělý řitilezec. Prostě následkem tohoto bylo to že napalm „definitivně“ opustil FPScore a začal ho spravovat Whispere. Možná to byla trošku chyba, protože v podstatě napalma zastoupil někdo, kdo byl ještě nedávno nám rovný. Pravdou zůstává že Whispere opravil velice dobře stoky, které prostě nebyly ideální a přidal spoustu nových fun map. Já tehdy převzal mapu po tAzovi, který odešel od komunity v době „předfinální“. Mapa se jménem „Panelák“, jenž jsem dokonale zkonil. Dostávám se pomalu k dnešní situaci, díky forum.fpscore.cz se konečně vytvořilo opět jakési informační jádro, ale fpscore.phorum.cz to prostě nenahradí. Trošku mě děsí představa že se ty zlaté časy nevrátí. Byly vytvořeny statistiky, teď 90% komunity jde jenom o fragy a nikdo už se nepozastavuje nad tím že před 1-2rokama se hrálo úplně jinak. Samozřejmě má to i své výhody, díky tomu že napalm dokonale metro přeplácal reklamou byl sponzoring od Rexony a G2.Jistě, je to fps hra, ale i kdyby, tak jak je možné že před 2rokama se hrálo free bez nějakého bezhlavého střílení? Dneska už řeknete nestřílet sejme vás první d**** ,který přijde na server. Podle hodně veteránů úroveň hráčů upadá. Dříve každý chtěl mít určité dobré jméno (kromě speedyho), dneska každý spamuje a dělá doslova bordel. Já si i přes nepříznivé období držím v tomto směru optimismus a třeba se jednou dočkáme opět zlaté éry.

Jestli jsem někoho urazil, tak se mu omlouvám a budu rád za jakékoliv hodnocení.. :exciting:
©LiNeR


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Historie FPScore
PříspěvekNapsal: stř 06. led 2010 14:27:05 
Offline
Uživatel úroveň 6
Uživatel úroveň 6
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. zář 2009 14:20:04
Příspěvky: 111
Bydliště: Prágl Léčebna v Bohnicích
Já popravdě znám FPScore už od začátku, protože ho hrával múj bratranec ještě v invexu a je to jenom rok od toho co sem se začal bavit ostatníma FPSkama, takže sem ho nemoch hrát za tý ,,zlatý éry", jo štve mě, že se nenajdou dva ladi, který by blbli na mapách místo fragování, vždycky se najde jenom jeden chytrej, kterýmu nejde o fragy.No za FPScore chodím jen abych se odreágoval na hře kde se domluvim svim rodnym jazykem a pořád mě štve, že se komunita skoro vůbec nerozšiřuje a tak se neseznámim z více lidma.
FPScore je super v tom, že se zde mluví Česky, nikdo pro mě neni zas tak dobrej aby mě vyved z míry a můžu si zde najít nový kámoše.

Takže k tomu co si napsal nemám víc, než :big-smile: :big-smile: :big-smile:

_________________
Dermax
Už asi čtvrtým rokem hraju Crossfire US a pro toho kdo by chtěl začít taky hrát, můžu poradit.
Čestný člen žádného clanu (forever alone :C )


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz